Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikatör till projekt Ombyggnad av Stora torg
Referensnummer: 18/15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79416000 Public relations
II.1.4.
Kort beskrivning
Stora torg i Eslöv ska byggas om. För att tillgodose en god kommunikation och dialog med medborgare, fastighetsägare, näringsidkare, media med flera behöver Eslövs kommun (Miljö och Samhällsbyggnad) anlita en kommunikatör. Uppdraget innefattar både direktkontakt och dialog men även framtagande av information såsom t.ex. flyers, affischer och vepor samt framtagande och publicering av nyhetsbrev och framtagande av information till kommunens hemsida
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79340000 Reklam och marknadsföring, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79416200 Konsulttjänster för public relations, 92312211 Skrivbyråtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen