Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Psykoterapi för anställda
Referensnummer: DNRGS180174
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar subventionerad psykoterapi omfattande KBT-inriktning och psykodynamisk psykoterapi för månadsanställda medarbetare i Region Halland som önskar detta.
Insatser ska utföras av legitimerad psykoterapeut i en eller flera av de geografiska områdena Kungsbacka, Varberg, Falkenberg och Halmstad.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen