192387-2019 - ResultatSverige-Ekerö: Övervakningskameror
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säkerhetsinstallationer
Referensnummer: KSUH 18/46
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35125300 Övervakningskameror
II.1.4.
Kort beskrivning
Ekerö kommun avser att upphandla ramavtal för tillgodose kommunens behov av Säkerhetsinstallationer.
Uppdraget avser både service och nyinstallation av:
Inbrottslarm
Passersystem
CCTV
Avtalets uppskattade värde är ca 2 MSEK/år. Ekerö kommun garanterar dock ej några volymer.
Avtalstid 2 år med möjlighet till förlängning med 1 år i taget upp till en 4 årsperiod.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35125300 Övervakningskameror, 31625000 Inbrotts- och brandlarm, 35121700 Larmsystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen