192397-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Stabsansvarig Slakthusområdet
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelStabsansvarig Slakthusområdet
BeskrivningUppdraget omfattar konsulttjänst som stabsansvarig. Projektets stabsansvarig samordnar specialister och teknikområdesansvariga i projektstaben, vilken för närvarande består av resurser vilka arbetar med ekonomi, risk, arbetsmiljö, miljö, upphandling, tidsplanering, dokumentationsstrategi och administration.
Intern identifierareE2024-01224 - Projektavtal Stabsansvarig
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 98342000 Arbetsmiljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareStabsansvarig Slakthusområdet