2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förbrukningsmaterial för lokalvård, kök/servering, mjukpapper, plast mm
Beskrivning: Upphandlingen avser förbrukningsmaterial för kommunala verksamheter och omfattar bland annat mjukpapper, sopsäckar, produkter för personlig hygien, köksprodukter och städmaterial mm. Följande kommuner med kommunala bolag omfattas av upphandlingen: Sandvikens kommun, Hofors Kommun, Ockelbo kommun och Älvkarleby kommun.
Intern identifierare: IKS2025/13
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter
Ytterligare klassificering (cpv): 18424300 Engångshandskar, 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 33711900 Tvål, 39525600 Disktrasor, 39831000 Tvättmedel, 39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel, 39831210 Maskindiskmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Förbrukningsmaterial för lokalvård, kök/servering, mjukpapper, plast mm