Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter, Styr- och reglerprojektör
Referensnummer: U-139-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tecknande av ramavtal för tillhandahållande av konsultuppdrag innebärande projektering och konstruktion av styrnings och regleringsanläggningar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45315100 Eltekniska installationer, 51900000 Installation av styr- och reglersystem, 71356000 Tekniska tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen