Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Skogsbrandsbevakning med flyg i Västmanland län
Referensnummer: 452-4901-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 75251110 Brandskyddstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen i Västmanlands län inbjuder till anbudsgivning avseende upphandling av Skogsbrandbevakning med flyg i Västmanlands län.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60440000 Flygning och tillhörande tjänster, 60442000 Bekämpning av skogsbränder från luften, 60445000 Flygtjänster, 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror, 71317100 Konsulttjänster för skydd och kontroll av eldsvåda och explosion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen