192445-2026 - Resultat
Sverige – Slamsugare – Slamsuglastbil
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSlamsuglastbil
BeskrivningUpphandlingen omfattar köp av slamsuglastbilar till Försvarsmakten. Upphandlingen omfattar fyra stycken slamsuglastbilar. Omfattningen inkluderar även utbildning samt teknisk support. Två optioner á 4st slamsuglastbilar per option.
Intern identifierare25FMVU1415
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34144410 Slamsugare
Ytterligare klassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSlamsuglastbil