192486-2021 - ResultatSverige-Stenungsund: Miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende konsulttjänster för naturvärdesinventeringar
Referensnummer: 2020/1057
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90700000 Miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med ramavtalet är att tillgodose löpande behov av konsulttjänster för
uppdrag gällande naturvärdesinventeringar.
Leverantören ska ombesörja att grön infrastruktur beaktas vid utförande av
uppdragen. Det innebär att området där naturvärdesinventeringen utförs ska sättas i ett större sammanhang ekologiskt och hydrologisk.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77231400 Skogsinventering, 90711500 Miljöövervakning utom för byggprojekt, 90712000 Miljöplanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen