See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Andningshjälpmedel 2025
Beskrivning: Denna upphandling omfattar ramavtal för köp av andningshjälpmedel, förbrukningsartiklar, tillbehör och reservdelar enligt beskrivning i Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt. Via molntjänst/OnPrem ska vårdpersonalen kunna granska data från andningshjälpmedel.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Helmask
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101681:Lot:1
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Konsulttimmar, molntjänst/Onprem.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Näsmask
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101681:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Näskuddemask
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101681:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Inhalator Stationär
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101681:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Inhalator via utrustning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101681:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Inhalator Portabel
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101681:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Slemsug Portabel
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101681:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Hostmaskin
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101681:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Syrgaskoncentrator Normalflöde
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101681:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Syrgaskoncentrator Högflöde
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101681:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Syrgaskoncentrator Bärbar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101681:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Syrgaskoncentrator Specialflöde
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101681:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Hemventilator Vuxen
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101681:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Hemventilator Barn
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101681:Lot:14
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: APAP
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101681:Lot:15
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Bilevel ST Bas
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101681:Lot:16
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Bilevel Avancerad
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101681:Lot:17
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: Autobilevel
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101681:Lot:18