192496-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll – Service, reparation, nyinköp och installation av portar, bommar, grindar mm
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelService, reparation, nyinköp och installation av portar, bommar, grindar mm
BeskrivningUpphandlingen avser service, reparation, nyinköp och installation av såväl manuella som motoriserade Entréer av olika fabrikat och modeller inom SVOAs fastighetsbestånd. Akut felavhjälpande reparation dygnet runt årets alla dagar ingår i uppdraget för huvudleverantören.
Intern identifierare23SVOA1287
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 45421148 Montering av grindar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareService, reparation, nyinköp och installation av portar, bommar, grindar mm