Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stiftelsernas förvaltning
Referensnummer: UH-2022-4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77200000 Skogstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att Beställaren ska teckna separata ramavtal inom "Skogsbruk – Avverkning och Skogsvård" och "Drift och underhåll av strövområden".
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 35 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Skogsbruk
Del nr: A
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77200000 Skogstjänster, 45111220 Röjning av ris och buskar, 45236290 Reparationsarbeten i rekreationsområden, 77210000 Skogsavverkning, 77211000 Tjänster i samband med skogsavverkning, 92330000 Tjänster i samband med rekreationsområden
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Skogsbruk.
DoU av strövområden
Del nr: B1-B3
DoU av strövområden.