Arvidsjaurs kommun inbjuder härmed till anbudsgivning gällande skolskjutstrafik. Uppdraget omfattar skolskjuts, det vill säga transporter av elever till och från skolor inom Dorotea kommun, samt även övriga elevtransporter vid behov.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 17 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Pris - Område A
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget omfattar skolskjuts, det vill säga transporter av elever till och från skolor inom Arvidsjaurs kommun.