Färsk frukt och grönsaker, beredda grönsaker, rotfrukter, potatis, ägg och lilla mejeri.
Referensnummer: Kst 2021/409
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunens enheter, främst grundskolor och äldreboenden har behov av inköp och leveranser av färsk frukt, färska grönsaker, beredda grönsaker, rotfrukter, potatis, ägg och lilla mejeri.