192604-2021 - ÄndringSverige-Stockholm: Arkitekttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inbjudan till projekttävling
Referensnummer: SKH 2021/256/2.4.3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms konstnärliga högskola (SKH) anordnar tillsammans med Atrium Ljungberg, Stockholms stad och Sveriges Arkitekter en inbjuden projekttävling i två steg för fem till sju tävlande. Tävlingens syfte är att genom en bred genomlysning få fram förslag till en ny byggnad för SKH i Slakthusområdet i Stockholm. Se inbjudan till projekttävling för detaljer.