192650-2023 - ResultatSverige-Kristianstad: Telekommunikationsmateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - El- och fibermaterial
Referensnummer: 768/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32500000 Telekommunikationsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal gällande leverans av elnäts- och fibermateriel till C4 Elnäts två affärsområden, Elnät och Fibernät. Upphandlingen ska även omfatta ett kundlager som är lokaliserat i beställarens lokalr.r vid Industrigatan 72 vars artiklar ägs av Leverantören.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32560000 Fiberoptiska material, 32561000 Fiberoptiska kopplingar, 32562000 Optiska fiberkablar, 32562100 Fiberoptiska informationskablar, 32562300 Fiberoptiska kablar för dataöverföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ramavtal gällande leverans av elnäts- och fibermateriel till C4 Elnäts två affärsområden, Elnät och Fibernät. Upphandlingen ska även omfatta ett kundlager som är lokaliserat i beställarens lokaler.