2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av Mini C-båge
Beskrivning: Upphandlingen avser Mini C-båge för klinisk användning till extremiteter vid exempelvis akutintag, diverse mottagningar samt operationssal. Utrustningen kommer att handhas av sjukvårdspersonal och användas på både barn och vuxna patienter. Upphandlingen har två delområden. Offererad utrustning ska generera bilder av hög diagnostisk kvalitet vid genomlysning inom ortopedi och kirurgi för extremiteter.
Intern identifierare: 2025-O002539
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33111000 Röntgenapparatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000