192803-2019 - ResultatSverige-Helsingborg: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-Drift
Referensnummer: 18/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
IT-drift för NSVA verksamhet.
Se bifogade upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72250000 System- och stödtjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72514000 Drift av dataanläggning, 72514200 Förvaltning av dataanläggning för datasystemutveckling, 72514300 Drift av dataanläggning för underhåll av datasystem, 72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster, 72610000 Datastöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen