192812-2021 - ResultatSverige-Örebro: Läkarvård och tillhörande tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läkartjänster Kriminalvården 2020:2
Referensnummer: 2020-13235
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Kriminalvården upphandlar läkartjänster för behandling av Kriminalvårdens intagna och häktade på anstalten och häktet Salberga och anstalten Tillberga.
Information om upphandlingen
Beskrivning av upphandlingen
Kriminalvården genomför upphandling av läkartjänster för vård och behandling av Kriminalvårdens häktade och intagna på anstalten och häktet Salberga och anstalten Tillberga. Leverantören ska tillhandahålla tjänster i form av medicinsk utredning, diagnostik, rådgivning och behandling för häktade och intagna.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79624000 Förmedling av vårdpersonal, 85100000 Hälsovårdstjänster, 85121000 Läkarmottagningstjänster
II.2.4.