192821-2024 - Resultat
Sverige – Öppenvård – Barn- och ungdomsinsatser - Öppenvård
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBarn- och ungdomsinsatser - Öppenvård
BeskrivningUppdraget omfattar att tillgodose stadens behov av öppenvårds insatser av barn/unga (0-20 år) och familjer.
Intern identifierare2022/553
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85112200 Öppenvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelA1 - INTENSIV OCH STRUKTURERAD BEHANDLING OCH STÖD SOM SPECIFIKT RIKTAS TILL DET FAMILJEHEMS/JOURHEMS-PLACERADE BARNET/DEN UNGE OCH TILL BARNETS/DEN UNGES FAMILJ OCH NÄTVER
BeskrivningGeografiskt läge inom Stockholms kommun. Leverantörens verksamhet ska bedrivas geografiskt inom Stockholms kommun eller på en plats från vilken man kan nå Stockholms kommungräns inom 15 minuter med kollektivtrafik (vid normal trafik och exklusive eventuell gångtid till hållplats).
Intern identifierareA1 - INTENSIV OCH STRUKTURERAD BEHANDLING OCH STÖD SOM SPECIFIKT RIKTAS TILL DET FAMILJEHEMS/JOURHEMS-PLACERADE BARNET/DEN UNGE OCH TILL BARNETS/DEN UNGES FAMILJ OCH NÄTVER
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelA2 - Intensiv och strukturerad behandling och stöd som specifikt riktas till det familjehems/jourhems-placerade barnet/den unge och till barnets/den unges familj och nätverk
BeskrivningGeografiskt läge i hela Sverige utanför Stockholms region. Leverantörens verksamhet ska bedrivas geografiskt inom Sveriges gräns.
Intern identifierareA2 - Intensiv och strukturerad behandling och stöd som specifikt riktas till det familjehems/jourhems-placerade barnet/den unge och till barnets/den unges familj och nätverk
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelB - Intensivt strukturerat behandlingsprogram riktat till barn, unga och/eller deras familjer/nätverk
BeskrivningGeografiskt läge i hela Sverige utanför Stockholms region.
Intern identifierareB - Intensivt strukturerat behandlingsprogram riktat till barn, unga och/eller deras familjer/nätverk
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelC - Strukturerat behandlingsprogram för unga med praktikplats eller liknande daglig sysselsättning
Intern identifierareC - Strukturerat behandlingsprogram för unga med praktikplats eller liknande daglig sysselsättning
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelD - Familjepedagogiska/familjebehandlande insatser
Intern identifierareD - Familjepedagogiska/familjebehandlande insatser
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelF - Insatser/Strukturerad behandling och stöd för barn och unga och/eller deras familjer med hög risk för fortsatt normbrytande beteende och kriminalitet
Intern identifierareF - Insatser/Strukturerad behandling och stöd för barn och unga och/eller deras familjer med hög risk för fortsatt normbrytande beteende och kriminalitet