2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift och underhåll av gator och vägar
Beskrivning: Drift och underhållsentreprenad som omfattar förvaltning med tillsyn, skötsel, underhållsarbeten och vinterväghållning av allmän platsmark där Åre kommun är huvudman/väghållare. I entreprenaden ingår förvaltning av gator, vägar med tillhörande anordningar såsom konstbyggnader samt fast- och teknisk utrustning. Fullständig omfattning samt villkor för upphandling och kontrakt framgår av upphandlingsdokumenten och förfrågningsunderlaget i sin helhet.
Föregående meddelande: 581378-2023
Intern identifierare: TEK_GATA_DOUAGOV_2023_09_13
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 45233140 Vägarbeten, 45233141 Väghållning, 90630000 Isröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000