Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mejeriprodukter 2018
Referensnummer: 18INK032
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15500000 Mejeriprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen innefattar köp och distribution av mejeriprodukter för kommunerna Piteå, Älvsbyn, Arvidsjaur och Arjeplog.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 36 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15500000 Mejeriprodukter, 15550000 Blandade mejeriprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen