2. Förfarande
Förfarande
Titel: Personal- och Lönesystem
Beskrivning: Tjänsten ska ge Botkyrka kommun de verktyg som behövs för att effektivt bedriva verksamhet inom personal- och löneområdet. Tjänsten innefattar ett systemet, inkluderar licenser, drift, support samt viss produktutveckling.
Intern identifierare: KS/2025:00065
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79631000 Personaltjänster och lönehantering
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72268000 Tillhandahållande av programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Personal- och Lönesystem