193031-2022 - ResultatSverige-Västerås: Managementtjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Managementkonsulter
Referensnummer: IN-IN19-0367
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79420000 Managementtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Västmanland inbjuder företag, i fortsättningen kallade anbudsgivare, att inkomma med anbud avseende ramavtal för managementkonsulter till Region Västmanland.
Upphandlingen omfattar managementkonsulter och är indelad i tre olika anbudsområden enligt nedan:
1. Strategi och management
2. Hälso-och sjukvård
3. Ekonomi- och finans
Tecknat avtal kommer att kunna användas av samtliga avdelningar och verksamheter inom Region Västmanland, i fortsättningen kallade köpare. Behovet avser tjänster på orter där köparen är verksam.
Köparen har för avsikt att teckna avtal med fem (5) leverantörer per anbudsområde. Detta för att köparen ska få in en bredd av leverantörer som ska täcka regionens behov under ramavtalsperioden samt att inom delområdena 1-3, få nischade bolag som är experter inom sitt område. Avrop sker via förnyad konkurrensutsättning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen