193115-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Autoklaver
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Autoklav
Referensnummer: UPP 2.3.3-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33191110 Autoklaver
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Sektion 1, avdelningen för oral biologi, Odontologiska fakulteteten, Malmö universitet har behov av en autoklav för sterilisering av lösningar, utensilier, engångsmaterial och riskavfall i samband med mikrobiologiskt och molekylärbiologiskt arbete.
Upphandling omfattar autoklav, installation och serviceavtal med en option på ytterligare en autoklav.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
51400000 Installation av medicinsk och kirurgisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen