19317-2026 - Resultat
Sverige – Kemiska produkter – Kemikalier och förbrukningsmaterial för laboratorieverksamhet
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKemikalier och förbrukningsmaterial för laboratorieverksamhet
BeskrivningKTH inbjuder att lämna anbud i upphandling av ramavtal för kemikalier och förbrukningsmaterial avsedda för användning inom KTH:s forsknings- och laboratorieverksamhet.
Intern identifierareHS-2025-1617
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 24300000 Basiska oorganiska och organiska kemikalier, 33100000 Medicinsk utrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38412000 Termometrar, 38437000 Pipetter för laboratorier och tillbehör, 44832000 Lösningsmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelHuvuddel
Intern identifierare1684322-0
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38437000 Pipetter för laboratorier och tillbehör, 44832000 Lösningsmedel
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelProduktområde
BeskrivningKemikalier och förbrukningsmaterial avsedda för användning inom KTH:s forsknings- och laboratorieverksamhet.
Intern identifierare1684324-1
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 44832000 Lösningsmedel