193227-2020 - ResultatSverige-Nyköping: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-stöd till BUP
Referensnummer: IN-IN19-0422
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Anskaffning och installation av app till BUP
Aktuell upphandling
Upphandlingen avser köp av systemdrift via SaaS-tjänst IT-stöd för BUP i enlighet med vad som beskrivs i förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48180000 Medicinsk programvara, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen