19323-2022 - ÄndringSverige-Gällivare: Motorfordon
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
UPPHANDLING TJÄNSTEBILAR, TOPBOSTÄDER AB
Referensnummer: TOP-2021/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsförfrågan omfattar finansiell leasing av 16 stycken nya tjänstebilar till Topbostäder AB med option på ytterligare 16 stycken enligt överenskommen leveransplan med beställaren. Offererade fordon skall vara helt eldrivna. Upphandlingen sker som delad upphandling vilket innebär att flera leverantörer kan antas. Uppdelning av bilmodeller och samtliga krav framgår av förfrågningsunderlag.