2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling behandling av avfall (Hårdplast) från hushåll och verksamheter i Norrköpings kommun
Beskrivning: Upphandlingen omfattar mottagning och behandling av avfall (hårdplast) från hushåll och verksamheter. Artiklar som av beställaren bedöms ha potential att återanvändas ingår inte i upphandlingen. Behandling av avfallet ska utföras enligt krav i detta upphandlingsdokument. Takvolym: 1 600 ton
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 19600000 Skinnrester, textil-, gummi- och plastavfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128638:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport, 90514000 Återvinning av avfall