Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Plåtslageriarbeten
Referensnummer: UH-2020-152
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45261310 Plåtslageri
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlshamns kommun genomför en upphandling tillsammans med Karlshamnsfastigheter AB, Karlshamnsbostäder AB och Karlshamns hamn AB avseende plåtslageriarbeten i enheternas fastighetsbestånd och anläggningar samt målning av plåttak, montering och reparationer kring byggnadernas tak och fasader med byten av takplåt, fönsterbleck, hängrännor och stuprör etc. inklusive det material som åtgår vid respektive arbete,
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45261310 Plåtslageri, 45261213 Läggning av takplåt, 45261300 Plåtslageri och uppförande av stuprännor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen