Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flödesmätare och Gasblandare, Gaser och utrustning SLL175 2019
Referensnummer: LS 2017-1622
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38427000 Flödesmätare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar successiva leveranser (efter avrop) av flödesmätare och gasblandare till Region Stockholms förvaltningar, bolag och stiftelser. Dessutom har TioHundra AB, privata vårdgivare lokaliserade i sjukhus där Region Stockholm förvaltar fastigheten samt de leverantörer som Region Stockholm och Kommunalförbundet Sjukvård och omsorg i Norrtälje (KSON) har vårdavtal med rätt att avropa förutsatt att detta är avtalat.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 24100000 Gaser, 38410000 Mätinstrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen