193405-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Eskilstuna: Mötes- och konferenstjänster på hotell
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konferensarrangemang
Referensnummer: UE 21.155
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget avser konferensarrangemang till Eskilstuna kommun samt bolag inom kommunkoncernen. Oftast avser konferensarrangemang halv- eller heldagskonferens samt flerdagskonferens med en övernattning. I uppdraget ingår att tillhandahålla konferenslokal samt grupprum, fika, lunch och middag samt logi med frukost i den omfattning som anges i varje enskilt avrop.
Kommunen är intresserad av konferensanläggningar med olika utbud och kapacitet för att matcha olika behov inom kommunen och kommunkoncernen. Detta innebär att alla delar inte måste uppfyllas. Vilka delar som måste uppfyllas framgår av kravspecifikationen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79952000 Evenemang
II.2.4.