193416-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Kävlinge: Parkeringsförvaltning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Parkeringsövervakning och fordonsflytt
Referensnummer: KS 2023/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98351000 Parkeringsförvaltning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar parkeringsövervakning och fordonsflytt inom Kävlinge kommun. Kommunen avser att teckna ramavtal med en (1) leverantör för parkeringsövervakning och fordonsflytt.
Uppdraget avser parkeringsövervakning på allmänna gator, vägar och torg inom Kävlinge kommun, men kan också komma att ske på kommunal kvartersmark. Uppdraget omfattar även fordonsflytt och hantering av skrotbilar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50118100 Bärgning av bilar, 98351110 Tjänster utförda av parkeringsvakter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen