Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bostad med särskild service enl. SoL - ramavtal
Referensnummer: 2021/286
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Socialnämnden upphandlar ramavtal gällande enstaka platser inom insatsen Bostad med särskild service enligt Socialtjänstlagen samt återhämtningsplatser för målgruppen vuxna med funktionsnedsättning. Upphandlingen är delad i tre delar; 1. Gotland - avser platser på Gotland. 2. Fastland - avser platser utanför Gotland. 3. Återhämtningsplatser - avser korttidsplatser på Gotland.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
GOTLAND- avser platser på Gotland
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85310000 Socialt arbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Socialnämnden upphandlar ramavtal gällande enstaka platser inom insatsen Bostad med särskild service enligt Socialtjänstlagen samt återhämtningsplatser för målgruppen vuxna med funktionsnedsättning.
FASTLAND- avser platser utanför Gotland
Del nr: 2
Ytterligare CPV-kod(er) 85311000 Social omsorg med inkvartering
Återhämtningsplatser - avser korttidsplatser på Gotland
Del nr: 3
Socialnämnden upphandlar ramavtal gällande enstaka platser inom insatsen Bostad med särskild
service enligt Socialtjänstlagen samt återhämtningsplatser för målgruppen vuxna med
funktionsnedsättning.