See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Redaktionella och taktiska kommunikationstjänster
Beskrivning: Inbjudan Skellefteå kommun inbjuder er att lämna anbud i upphandlingen av redaktionella och taktiska kommunikationstjänster. Syfte och mål med upphandlingen Syftet är att säkerställa att Skellefteå kommun uppnår sina varumärkes- och kommunikationsmål, att utveckla och upprätthålla en effektiv och optimerad kommunikationsproduktion samt att skapa förutsättningar för samordning och synergier mellan olika kommunikations- och produktionsuppdrag inom kommunen.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118829:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring, 79341100 Reklamrådgivning, 79341200 Managementtjänster avseende reklam, 79341400 Reklamkampanjer