193500-2020 - ÄndringSverige-Uppsala: Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ultraljud till Kärllab
Referensnummer: UPPH2020-0039
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33112000 Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för successiva avrop av ultraljudsutrustningar till ekolaboratoriet (klinisk fysiologi) vid Akademiska sjukhuset i Uppsala. Utrustningen skall primärt användas för hjärt- och kärl undersökningar inklusive inom jourverksamhet. Undersökningar kommer i huvudsak utföras på vuxna med tyngdpunkt på hjärta.
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Visma TendSign senast 2020-04-13 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.