193514-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Halmstad: Truckar
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Containertruck
Referensnummer: 109-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42415200 Truckar
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren har för avsikt att investera i en containertruck som säkerställer uppfyllnad av kunders och marknadens förväntningar. Containertrucken ska ha konfiguration enligt vad som framgår av bifogad teknisk specifikation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42415100 Lyfttruckar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen