Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenad allmän plats Kalvö industriområde
Referensnummer: SUN2022-153
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenad för genomförande av ut- och ombyggnad av allmän platsmark inom detaljplanen för Kalvö industriområde i enlighet med upphandlingsdokumentet. Gata, GC-vägar, VA-arbete där bl.a. spill/vatten ska anläggas samt dagvattenanläggningar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45233100 Anläggning av huvudvägar och andra vägar, 45233162 Anläggningsarbeten för cykelvägar, 45233253 Ytbehandling av gångvägar, 45332200 VA-arbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen