2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift och underhåll av Elkraft inom Östra Regionen
Beskrivning: Upphandlingen avser förebyggande och avhjälpande underhåll samt förekommande ny- och reinvesteringsarbeten av elkraft och belysning för öppningsbara broar och tunnlar inom AB-län. Entreprenaden kan även innebära kompletteringar av anordningar samt andra tjänster av drift- och underhållskaraktär.
Intern identifierare: KOM-417055
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45221211 Vägtunnlar
Ytterligare klassificering (cpv): 34993100 Tunnelbelysning, 44212100 Bro, 45259000 Reparation och underhåll av anläggningar, 50324200 Förebyggande underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Drift och underhåll av Elkraft inom Östra Regionen