Upphandlingscenter upphandlar ramavtal vilket omfattar utförande av biotopkarteringar och artinventeringar i vattenmiljö. Detta för att bevara den biologiska mångfalden för avropande myndighets behov.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 90700000 Miljötjänster, 77231400 Skogsinventering, 98361000 Marinakvatiska tjänster, 73112000 Marin forskning, 92530000 Tjänster i botaniska och zoologiska trädgårdar samt naturreservat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen