Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringstjänster
Referensnummer: 2019/0338
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten omfattar att tillhandahålla rekryteringstjänster på nationell nivå för hela eller delar av rekryteringsprocesser inom respektive delområde. Upphandlingen består av följande delområden: Rekrytering av handläggare samt Rekrytering av chefer och specialister.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Rekrytering av handläggare
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79600000 Rekryteringstjänster, 79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Rekrytering av handläggare
Del nr: Rekrytering av chefer och specialister
Rekrytering av chefer och specialister