Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Antal månader: 12
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
Option på förlängning om upp till totalt 36 månader.
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Arkitekttjänster
Del nr: Anbudsområde 2 Stadsbyggnad
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtalsupphandling för konsulter Arkitekttjänster inom 3 avtalsområden, Vårdbyggnad, Stadsbyggnad och Landskapsarkitekter.
Ramavtal Arkitektjänster
Del nr: Anbudsområde 3 Landskapsarkitekter