193726-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Lund: Möbler
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av hörsalsmöbler M-huset
Referensnummer: V 2021/1095
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Avtalet avser leverans och montering av inredning till hörsalar på M-huset, LTH.
Alla mått skall kontrolleras på plats. Det åligger leverantören att ta fram tillverkning-och monteringsritningar på uppdaterade ritningsunderlag från husarkitekt/konstruktör och samtidigt se till att all nödvändig samordning med A och El sker. Tillverkningsritningar, utförande och montering ska godkännas av Akademiska hus och Lunds universitet (beställare) innan tillverkning sker.
Leverantören förbinder sig att delta i eventuella samordningsmöten (skall ingå i anbudet). I anbudet skall ingå monterings-och leveranstidplan.
Som underlag för förfrågan bifogas följande;
Bilaga 1 Referenser
Bilaga 2 Möbelförteckning Hörsalsmöbler_210329
Bilaga 3 Ritning 1-46-1-110110
Bilaga 4 Ritning 1-46-1-110120
Bilaga 5 Ritning 1-46-1-110220
Bilaga 6 Ritning 1-46-1-180000
Bilaga 7 Ritning 1-46-1-180100
Bilaga 8 Ritning 1-46-1-180200
Bilaga 9 Möbelfakta
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39110000 Säten, stolar och relaterade produkter, och tillhörande delar, 39150000 Diverse möbler och utrustning, 39200000 Inredning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen