193741-2025 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – DIS Utredning dagvatten, skyfall och kustskydd Hamnstaden
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: DIS Utredning dagvatten, skyfall och kustskydd Hamnstaden
Beskrivning: Konsultupphandling för utredning avseende dagvatten, skyfall och kustskydd för stadsutvecklingsprojektet Hamnstaden i Ystad
Intern identifierare: 24/257
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: DIS
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000