See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förlängning gällande leveransavtal maskinvara för optisk validering av biljetter
Beskrivning: Avtalet omfattar leverans av utrustningar som, med trafikförvaltnings programvara, kan validera biljetter optiskt. I huvudavtalet finns även optioner som nyttjats för inköp av ytterligare utrustning samt rörande kontaktlösbetalning vilket används för dagens tjänster ResMedBetalkort och SL ”gröna” kortet.
Intern identifierare: TN 2019-0078-1
Föremålet för upphandlingen
Huvudklassificering (cpv): 30216100 Optiska läsare
Ytterligare klassificering (cpv): 30163000 Betalkort
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000