Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser mattransporter för distribution av måltider till skolor, särskilda boenden, förskolor etc. Kommunen avser teckna ramavtal för perioden fr.o.m. 1.10.2017 t.o.m. 30.9.2019 med möjlighet till förlängning i 2 år med ett (1) år i taget.
Östra Göinge kommun ansvarar inte för felaktigheter i upphandlingsdokument som hämtats från annan webbadress än följande: