193869-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förvaltningsentreprenad av VVS- och kylsystem inom Stockholom skolor, Förvaltningsområde 4-7
Referensnummer: Dnr 2016-00733
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar tillsyn och skötsel av värme-, elvärme-, ventilations-, och kylsystem inom Skolfastigheter i Stockholm AB:s fastighetsbestånd, Förvaltningsområde 4-7.
Entreprenaden omfattar även att på skriftlig beställning utföra felavhjälpande underhåll av de objekt som kommer att kontrakteras.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation, 45331230 Installation av kylutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen