193877-2018 - ResultatSverige-Halmstad: Företags- och organisationsrådgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationstjänster
Referensnummer: HFAB 2018/0038
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Halmstads Fastighets AB (HFAB) söker en strategisk partner för leverans av varumärkes- och kommunikationstjänster avseende strategisk rådgivning och operativt genomförande.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79415200 Rådgivning avseende design, 79416000 Public relations, 79416100 Managementtjänster avseende public relations
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen