193888-2019 - ResultatSverige-Nynäshamn: Hissinstallationer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal ombyggnad hissar, Nynäshamnsbostäder
Referensnummer: 19/44
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45313100 Hissinstallationer
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetet omfattar ramavtal för ombyggnadsarbeten av hissar i fastigheterna Backluravägen 3 - 5 och 15 - 17, Nynäshamn. Serviceåtaganden sköts i separat ramavtal.
Grundförutsättningar för aktuella ombyggnadsobjekt framgår av teknisk rambeskrivning.
Beställaren kommer att avropa ombyggnadsarbeten kontinuerligt under ramavtalets löptid. Totalt ingår tolv (12) hissar i fastigheterna. Prissättning ska göras för en hiss i enlighet med teknisk beskrivning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42416100 Hissar, 45111300 Demonteringsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen