193905-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Måltidsleveranser – Mattransporter för vård och omsorgsboenden i Skellefteå kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMattransporter för vård och omsorgsboenden i Skellefteå kommun
BeskrivningUpphandling av mattransporttjänster till vård och omsorgsboenden i Skellefteå kommun. Transporterna kommer att utföras mellan ett tillagningskök Arom till samtliga äldreboenden i kommunen, se bilaga Körsträckor vård och omsorgsboenden. Uppskattad volym är 25 000 000kr för hela avtalstiden inklusive optionsår.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 55521200 Måltidsleveranser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105525:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)